"/> Pašiem sava mūzikas un mākslas skola - apkartraksts.lv
kontakti
 
Piektdiena, 27. mai. Šodien: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta; Rīt: Vilis, Vilhelms
31.01
Pirmdiena 22:00–24:00

ziemeļrietumu vējš, 5m/s
-2°
     


«« »»
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Pašiem sava mūzikas un mākslas skola
iesūtīts: 15.09.2014 14:42
izdrukas versija 

Autors: Mārīte Mundure, biedrības "Nākotnes iela" līdzdibinātāja
Carnikavieši allaž ir cienījuši labu mūziku un mākslu, tāpēc jau no bērnības arī savas atvases vēlas izglītot šajās jomās. Mūzikas un mākslas nodarbības Carnikavā notiek jau daudzus gadus, taču iepriekš šeit darbojās Vidzemes Jūrmalas mūzikas un mākslas skolas filiāle. 2014. gada 2. septembrī svinīgi tika atklāta jaundibinātā Carnikavas Mūzikas un mākslas skola (CMMS).

Skolas atklāšanas ceremonijas laikā tika svinīgi pārgriezta lentīte, skola, skolēni un klātesošie tika pat iesvētīti, izdošanos un veiksmi vēlēja gan pašvaldības amatpersonas, gan arī skolas direktors Igors Doriņš. Pēc svinīgās ceremonijas visi klātesošie tika laipni aicināti uz tautas namu baudīt mūzikas nodaļas audzēkņu koncertu. 

Kā jau tas dzīvē ir iekārtots - svinības beidzas un sākas darbs - gan skolotājiem, gan bērniem un viņu vecākiem, jo bez vecāku atbalsta ir ļoti grūti sasniegt ievērojamus panākumus. Tālab 2014. gada 11. septembrī CMMS direktors aicināja vecākus uz sapulci, lai izstāstītu savus plānus par skolas darbību un attīstību. Direktors pateicās carnikaviešiem par iespēju šeit strādāt un ieguldīt savu laiku un zināšanas mūsu bērnu izglītošanā par vispusīgi attīstītām un inteliģentām personībām. 

Šogad mācības jaunajā skolā ir sākuši 130 skolēni, un tas ir ievērojams skaits mazajai skolas ēkai, tāpēc ir lūgts un saņemts atbalsts no Carnikavas pamatskolas telpu un mūzikas instrumentu (klavieru) nodrošināšanai jaunajiem talantiem. Jau tuvāko divu nedēļu laikā CMMS tiks izstrādāta mājaslapa, kurā vecākiem un skolēniem nodrošinās visu aktuālo informāciju par mācību procesu, sasniegumiem un notikumiem.  

Skola ir dibināta gada sākumā, ir saņemtas visas nepieciešamās licences un atļaujas, taču viens no galvenajiem skolas darbības pamatiem ir akreditācija. Septembra beigās ir plānots iesniegt visus dokumentus akreditācijas iestādei, lai maksimāli īsā laikā nokārtotu šo formalitāti. Ir jau zināmas vairākas problemātiskās jomas, piemēram, pārāk mazās telpas, mūzikas instrumentu diezgan bēdīgais stāvoklis, taču skolas direktors ir apņēmības pilns šos jautājumus risināt, lai skola saņemtu svarīgo dokumentu un mūsu bērni iegūtu pilnvērtīgu profesionālo izglītību. Lai gan izglītības iestādei akreditācija ir jāiegūst divu gadu laikā pēc dibināšanas, no akreditācijas ir atkarīgs skolas finansējums, kuru piešķir valsts. Tāpēc visi ir ieinteresēti šo procesu pabeigt iespējami īsā laikā.

Mācību maksa par vienu programmu paliek tāda pati, kā iepriekš - € 17 mēnesī, taču ir iespējami atvieglojumi daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātām un mazturīgām ģimenēm, bērniem, kuri apgūst papildus vēl vienu programmu vai vairākus mūzikas instrumentus, kā arī tiem bērniem, kuri ieguvuši 1.-3. vietu valsts vai starptautiskos konkursos.

Šobrīd CMMS visvairāk pieprasīta ir klavieru un flautas spēle, ir nedaudz skolēnu, kuri apgūst ģitāras spēli un saksofonu, taču Igors Doriņš vēlas skolā attīstīt arī citu mūzikas instrumentu apguvi – sitamos instrumentus, čellu, vijoli, mežragu, klarneti un citus pūšamos instrumentus. Viņaprāt, katrā kārtīgā skolā ir jābūt vismaz vienam pūtēju orķestrim. 

Mācību gada laikā ir plānoti vairāki pasākumi:

-          koncerts vismaz reizi mēnesī, lai dotu iespēju visiem bērniem uzstāties - iepazīt, saprast un sajust mākslinieka garu un parādīt savas muzikālās spējas arī vecākiem,

-          ap Ziemassvētkiem ir plānoti pat vairāki koncerti;

-          tiks rīkotas arī bērnu mākslas darbu izstādes;

-          centīgākie un talantīgākie audzēkņi dosies uz konkursiem gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Šajā ziņā no vecākiem tiks lūgts atbalsts, jo jaunai skolai ir ierobežotas finanšu iespējas.

Direktoram ir "piešķirti" palīgi: atbildīgie pedagogi - skolotāja Vidaga Grīnberga par mākslu, bet skolotāja Daiga Brokāne par mūziku, skolas vadības darbā palīdzēs direktora vietniece Gunta Brakovska, savukārt administratīvo darbu organizēs lietvede Ilze Briede. 

CMMS direktors aicināja arī vecākus iespēju robežās iesaistīties bērnu izglītošanas procesā, īpaši tiem, kas instrumentu spēli tikai sāk apgūt – piedalīties stundās, lai uzzinātu attiecīgā skolotāja prasības, iepazītu mūzikas instrumentu un atbalstītu savu bērnu mājās, trenējoties attiecīgā mūzikas instrumenta spēli. No vecākiem arī tiek lūgts atbalsts mūzikas instrumentu iegādē, jo skola ir jauna, instrumenti ir nolietoti vai to nav vispār, arī finansējuma nepietiek, lai uzreiz iegādātos instrumentus visiem skolēniem. Ne vienmēr instrumenti ir jāpērk, tos var arī nomāt, taču detalizētu informāciju vēlams jautāt attiecīgā instrumenta spēles skolotājam.

Visnotaļ atbalstāms bija CMMS direktora aicinājums rūpēties par to, lai koncerts bērniem būtu svētki – lai viņi ierastos svinīgā apģērbā (nevis džinsos un krosenēs), tāpat bērni ir jāmāca cienīt citu priekšnesumus, atrodoties zālē, – ir svarīgi saprast, ka koncerta laikā ir nepieciešams pilnīgs klusums, un katrs troksnis var jauno mākslinieku samulsināt un iztraucēt kvalitatīvu sniegumu.   

Taujāts par iespēju nākotnē mācīt jebkura vecuma spēlēt gribētājus, Igors Doriņš atbildēja, ka tā ir ļoti laba doma un viņš to noteikti vēlas īstenot, tikai vispirms ir jāatrisina šā brīža prioritātes. Tāpat CMMS direktors aicināja vecākus izmantot iespēju mainīt pedagogus, tā iepazīstot katra pedagoga mācību stilu un metodes un dodot iespēju savam bērnam paņemt labāko no katra profesionāļa.

« atpakaļ
Aktuālais jautājums
Kādam jūsuprāt jābūt gajēju velo ceļa uz jūru segumam?
Bruģis
Asfalts
Blietēta grants
Monolīts betons
Šķelda
Gumija segums
Cits seguma veids
  rezultāti 
Sadarbība


‍ ĀDLERA ŠOKOLĀDES 
‍DARBNĪCA / VEIKALS 
‍             GARUPE

Biedrība "Nākotnes iela"Galerijas
Jaunais tilts 7. oktobrī 2014-10-07 13.09.53.jpgRīts pie Gaujas maijā Autors: Raimonds GarenčiksRīts pie Gaujas maijā Autors: Raimonds GarenčiksDambja rekonstrukcija Lieldienas 2014 2014-04-12 13.10.31.jpgGaujas tilta būvniecība 2014-01-25 13.57.05.jpgGaujas tilta būvniecība 2014-01-25 13.58.05.jpgGaujas tilta būvniecība 2014-01-25 13.58.32.jpgDzelzceļa un auto tilts Zviedrijā Dzelzceļa un auto tilta apvienojumsAprīlī pie Gaujas Autors: Raimonds GarenčiksGauja 2013. gada marta beigās Autors: Raimonds Garenčiks
Mēs tīklojam:
Apkartraksts.lv
Carnikavas novada ziņu portāls
e-pasts: info@apkartraksts.lv
 
© 2011-2022. All rights reserved. »